Działania realizowane przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z MRPO 2007-2013

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

29.09.2015

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Suchej Beskidzkiej

3 października br. odbędzie się specjalna edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”, który zawita na dziedziniec Zamku w Suchej Beskidzkiej. Od godziny 13:30 czekają dziesiątki atrakcji, koncerty i konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. rower, hulajnoga i deskorolka. Wieczorem zagra zespół Future Folk.
 
Festiwal Funduszy Europejskich to przede wszystkim okazja do spotkania się z małopolskimi beneficjentami funduszy unijnych. Ci nietuzinkowi wystawcy zaprezentują na swoich interaktywnych stoiskach przeróżne formy działalności, zaproszą do wspólnych warsztatów, będzie też można zakupić oryginalne produkty i pamiątki czy skosztować lokalnych przysmaków. Zobaczymy stoiska wystawców z Małopolski, wśród nich przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji kultury, szkół wyższych i muzeów. Wszyscy oni sięgnęli po środki unijne, wykorzystując je na założenie lub rozwój działalności biznesowej, wytwórczej lub stworzyli nowe, innowacyjne projekty.
 
W specjalnie rozstawionym festiwalowym miasteczku namiotowym będą czekały różne atrakcje, m.in. warsztaty druku na odzieży, pokazy toczenia naczyń ceramicznych na zabytkowym kole garncarskim, zabawy z tworzeniem biżuterii, warsztaty artystyczne (m.in. malarstwa na szkle), zajęcia edukacyjne, rodzinne gry i łamigłówki, pokazy haftu komputerowego, warsztaty tworzenia zabawek, a także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (do wygrania, m.in. rower, hulajnoga i deskorolka).
 
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Future Folk, którego koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Z mocnym akcentem ruszyli na podbój polskiej sceny artystycznej. Grają muzykę, która odzwierciedla ich charaktery: góralską charyzmę, siłę nowoczesności i taneczny temperament. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia. Wcześniej wystąpią także: Kapela Mała Ziemia Suska, Miejska Orkiestra Dęta, Big Band uczniów Szkoły Muzycznej, Ziemia Suska i Paulina Bisztyga.
 
Więcej o Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” można przeczytać na stronie: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl

Festiwal „Małopolska myśli o Tobie” organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Na wydarzenie zaprasza Marek Sowa, marszałek Małopolski.
 
Spot zapraszający na Festiwal w Suchej Beskidzkiej
 

Kontakt w sprawie konkursów - Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

12 616 06 16