Działania realizowane przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z MRPO 2007-2013

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

02.05.2019

Pracownicze Plany Kapitałowe - Konferencja w Krakowie

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Jak każdy nowy program, Pracownicze Plany Kapitałowe rodzą z pewnością wiele pytań, wątpliwości i wyzwań. W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? Czy i jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? Jak informację o PPK przedstawić pracownikom? Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas cyklu sześciu konferencji „Rzeczpospolitej”. Pierwsza z nich odbędzie się 9 maja br. o godz. 9.30 w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Plakat promujący Konferencje z cyklu Pracownicze Plany KapitałowePozostałe terminy konferencji:
  • - 16 maja, godz. 9.30, Kraków (Hotel Mercure Kraków Stare Miasto) - na wydarzenie obowiązuje rejestracja poprzez stronę konferencje.rp.pl,
 
  • - 22 maja, godz. 9.30, Poznań (Concordia Design),
  • - 30 maja, godz. 9.30, Wrocław (Radisson Blu Hotel),
  • - 6 czerwca, godz. 9.30, Gdańsk (Novotel Gdańsk Centrum),
  • - 13 czerwca, godz. 9.30, Katowice (Courtyard by Mariott).

Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych aspektów wdrażania i funkcjonowania PPK. Prelegenci omówią zasady tworzenia Planów, a także wyjaśnią, w jaki sposób wybrać instytucję zarządzającą oraz jak rozstrzygnąć kwestie prawne i podatkowe, związane z uruchomieniem i działaniem PPK. Dopełnieniem spotkania będą krótkie prezentacje renomowanych instytucji finansowych, planujących zarządzać Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.

Konferencja jest skierowana do dyrektorów i kierowników HR, dyrektorów finansowych, dyrektorów zarządzających, prezesów i członków zarządu, dyrektorów działów prawnych.

Do udziału w Konferencjach obowiązują zapisy na stronie konferencje.rp.pl, na której dostępne są szczegółowe informacje o wydarzeniach. 

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości jest partnerem regionalnym Konferencji w Krakowie.
 

Kontakt w sprawie konkursów - Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

12 616 06 16